Jzed
sos
NÁVOD NA POČÍTAČ a jiné moje kecy prdy
Tady pod tím nadpisem je Návod na PC, vyzkoušejte.
Staré moudro:
kdo to umí, ten to dělá
kdo to neumí dělat, ten o tom píše
kdo o tom neumí psát, ten to učí
kdo to neumí ani učit, tak ten to řídí
To není z mé hlavy, onehdá jsem zaslechl, vím kde a od koho, ale nepovím.

Vybral jsem si nějaké otázky od Petra Kadlece:

Internet

1. Vyhledávání v internetu
2. E-mail - odeslání a příjem pošty
3. Viry - Použití antivirového programu
Obsluha počítače
1. Kopírování na disketu
2. Monitor - Připojení nastavení
3. Vstupní a polohovací zařízení - Klávesnice myš
4. CD - Vypálení cd
  A odpovědi:

Internet

  1. hledání
Vpravo nahoře máte takové okénko, napište do něj něco a bouchněte do toho " go " nebo do "Enter". A je to Vaše, vyberte si co chcete! pozn: výsledek se zobrazí v novém, ale stále stejném okně, tak ať se Vám neschová pod ostatní při opakovaném použití tohoto.

  2. E-mail
Jzed@mail napište mi něco, můžeme si dopisovat.
Neposílejte mi prosím pokud možno velké přílohy a už vůbec ne ve formátu *.pps nebo *.ppt, nebo jak se to jmenuje, prostě něco stvořeného v Office - PowerPointu. Tento pgm. nemám a... prostě ne! Pokud možno také ne ve formátu *.eml - Email Msg. Pište pokud možno v prostém textu (txt). Jestli chcete použít různé písmo a barvičky a vložit do zprávy obrázky, musíte to napsat v "hatla-matla" (html). Nepoužívejte složité formátování. Neposílejte také velké obrázky, raději na ně odkazujte. A ... teď jsem se zasek. Totiž, každý kdo chce být "IN" má ICQ a Skajp a taky kapesní tidlifoun. Kdo toto nemá, jako by nebyl! Tak vo co se tady snažím . . .

  oprava (22.IV.2008)
PowerPoint už mám, tak posílejte co chcete a jak chcete. Jestli se mi to bude líbit, poděkuji vám, ponechám si to, případně pošlu dál. Jestli to budou kraviny, dostanete vynadáno a mažu to.

  3. Viry
Používám avast! od ALWIL Software. Proč a jak, tak o tom tady nic nenapíšu, abyste mi náhodou nezkoušeli nějaký "vejry" posílat. Spíše za zamyšlení stojí, proč někdo takové "vjeci po dvou deci" vytváří a pak rozesílá po síti sítí po celé planetě. Myslím že jsem na to už přišel, ale i to si nechám pro sebe. Tedy, jeden myslel . . .

^ top ^  
Obsluha počítače

  1. Kopírování na disketu
Tak něco o tomto, dnes už trochu historickém záznamovém médiu. Medium a umělá žena Sirael mgr.Kelleyho a Shem ha-Mephorash co oživil Golema na dvoře císaře Rudolfa II. Taková startovací (záchranná) disketa může být, ale také nemusí, takový Shem (šém), který dokáže oživit tuhletu plechovou bedýnku, co to v ní tak hučí a rachotí, když to v ní jenom temě hučí a na té televizi, co nazývá se MONITOR se objeví: Primary master disk is fail... a jiné podobné hlášky. Ale kdo ještě dnes používá toto medium? Já tedy ještě ano i když zřídka. Nechce někdo krabici (10 ks) 3.5" disket? nebo i 2 (krabice)? Ve své době stály asi 15 Kč za kus. Kolik dáte dnes? Korunu za kus? Za ty peníze s nima radši uspořádám letecký den, ale s CéDéčky se létá lépe. Také se hodí jako podložka pod hrnek s kafem, nebo jiným pitivem, lze s ní podložit nohu u stolu, aby se nekynklal, atp. Všech disket se ale přesto zbavovat nebudu, na některých mám důležité a zrovna tak zbytečné vjeci (po 2 deci), na některých drivery k různému "železu" a 2 bootovací, jednu pro "WIN", druhou pro test paměti. Na disketu lze samozřejmě použít diskové pomůcky jako FORMAT, SCANDISK a DEFRAG, defrag dokonce lépe jak na "hadradisk". Disketa nemá "koš", takže když něco mažete na disketě, tak totálně, ostatně před smazáním se zobrazí výzva. Disketa používá starý souborový system FAT 16 odlišný od NTFS - Win XP. Win XP s disketou pracovat umí, ale díky rozdílnosti FAT a NTFS dosti pomalu. Projeví se to hlavně při mazání zcela zaplněné diskety (1.44 MB). V tomto případě je lepší a rychlejší použít příkaz format.

  2. Monitor - Připojení a nastavení
Monitor, to je ta kysna co do ní právě čučím. Připojuje se obvykle dvěma šňůrama zezadu do tý plechový bedny co to v ní tak divně hučí. Jednou šňůrou dou do tý kysny, teda monitoru z tý plechový bedny všechny ty obrázky, čísla a písmenka. A tou druhou elektrika aby ta televize, teda monitor, mohl ty obrázky ukazovat. Vzadu v tý plechový bedně co se jí říká Písíčko, zrovna u toho místa co to tam tak hučí a fouká je to nějak propojený a od tud teprve vede další elektrická šňůra co je zapojená do zásuvky kde je 230 silných Voltů. Někdy je tahle elektrická šňůra z monitoru zastrčená rovnou do "zdi" a pak má ten silný elektrický proud kratší cestu do tý kysny co do ní právě čučím když tohle píšu.
Jak se monitor nastavuje a jakou literaturou podkládá si můžete přečíst od Juhů.

^ top ^  
  3. Vstupní a polohovací zařízení - Klávesnice a myš
Klávesnice, tak to je tahle podlouhlá věc co má sto a jednu, nebo 102, ale snad ještě víc klapek, nepočítal sem je a ani je počítat nebudu, co když do nich ťukám, tak ono to ty písmenka píše tady na tý obrazovce přede mnou. Přečtěte si taky něco od Juhů o tom která klávesnice si zaslouží proletět se z okna a z jaké výšky.
Dále ještě klávesové zkratky nejen pro klávesnici.

  Myš - kočka Micka honí myš.

  Zkuste myší chytit mouchu.

  4. CD - Vypálení cd
NERO - napsal Martin Koníček.


Bavíte se? máte z toho tady a ze mě srandu? Jestli ano, tak je to OK!

    I am Joker!

^ top ^  
  Annonce:
Tohle mělo být původně u pojednání o disketě, ale nakonec je to tady.
Paměť už mi selhává a nikdy jí není dost. Nemáte někdo nějakou zbytečnou, aby běžela na 100 MHz a s kapacitou aspoň 64 MB, lépe 128 MB, 256-ce bych se taky nebránil. Něco Vám za ní dám, nebo aspoň slíbím. A nechce někdo paměť do COMPAQu DIM EDO 32 - 64 MB s org. 4 x 16 ECC BUF, (3 ks). Je to specialita COMPAQ, do obyčejného PC je nepoužitelná.
Pak tu mám zbytečnou DIM PC100 32 MB ale s org. 4 x 4, v žádném stroji mi nechtěla chodit.
A nechce někdo celé PC?, ale měl jsem tady před časem jednoho zájemce a nechtěl dát ani 1000 peněz, měl prý jenom 800, tak z toho nic nebylo a tak jsem si pak řek, že tu bednu radši vyhodím z okna na chodník ať se rozletí na 800 kousků. Ale zpět k disketě, nepotřebuje někdo disket. mechaniku a jiné pod. krámy? Můžete mi napsat na: Jzed-myMail. Co víc? už nic!

Toto sem jaksi nepatří, nějak to tady zbylo, a tak a právě proto...

- ITAIPU - Rio Paraná -

Yangtze river (TGP)

rotor turbíny pro 3 soutěsky
Ø 9.5m, 710 MW / 75 rpm.

^ top ^  
© 2007 Jzed   9.I.2007   lu: 22.IV.2008